Ar žinote, kaip efektyviai išvalyti savo indaplovę?

Indaplovės valymas

Po kiekvieno plovimo ant jūsų indaplovėje esančio sietelio susikaupia maisto liekanos, kurias būtina išimti. Indaplovę valyti reikia po kiekvieno plovimo . Labai dažnai dėl delsimo jos pradeda pūti ir vėliau prastas kvapas įsigeria į prietaisą. Deja, jo pašalinimas reikalauja daug kantrybės, tad kur kas geriau iškart teisingai rūpintis daiktu. Taip pat nuvalykite dureles ir kitus mažus plyšius bei briauneles, kuriose gali susikaupti tokie smulkūs likučiai, kaip prieskoniai. Rekomenduojama bent kartą per kelerius mėnesius įjungti tuščią indaplovę veikti. Stipriausias rėžimas užtikrina, kad prietaisas išsivalys pats savaime.

Kalkių naikinimas

Nukalkinti galima paprasčiausiai pasirinkus citrinos rūgštį, kurią kiekviena turite savo namuose. Kalkės labai dažnai kaltos dėl žarnelių užsikimšimo. Jas taip pat atkimšti galima su minėta citrinos rūgštimi. Rūgštį dėkite į plovikliui skirtą vietą (užtenka kelių mažų šaukštelių). Būtinai nustatykite aukštą temperatūrą (apie 60 laipsnių). Geriausia yra įjungti pačią paprasčiausią pagrindinę programą, tačiau reikia, kad ji veiktų pilnu efektyvumu. Aišku, kartu su citrinos rūgštimi galite naudotis specialias priemones, kurios skirtos kalkių naikinimui, tačiau dažniausiai vien citrinos užtenka, kad bent jau tam kartui problema būtų išspręsta. Žinoma, kuo dažniau taip profilaktiškai išvalysite prietaisą – tuo didesnė tikimybė, kad kalkės niekada netrukdys jums.

Užstrigę maisto likučiai gali sugadinti prietaisus, taigi labai svarbu, kad įranga būtų nuolatos dezinfekuojama. Dezinfekuoti galima su specialiomis priemonėmis. Žinoma, dažniausiai jos suveikia labai efektyviai, tačiau jeigu norite sutaupyti – rekomenduojame paprasčiausią actą, kurį galima rasti kiekvienuose namuose. Actą galite pilti į valikliui skirtą vietą arba galite tiesiai į indams sudėti skirtą ertmę. Šiuo atveju jokio skirtumo nėra, kadangi bet kuriuo atveju svarbiausia yra tai, kad actas susimaišyti su vandeniu ir taip pat visa indaplovė būtų dezinfekuota. Indaplovės purkštukas taip pat turi būti nuvalomas bei dezinfekuojamas.

Vietoj to, kad skubiai keliautumėte į prekybos centrus ir ieškotumėte priemonių, kurios padėtų išvalyti indaplovę – pateikiame natūralių priemonių sąrašą, kuris padės susitvarkyti beveik su visomis indaplovės nešvaros problemomis. Visada geriausia pradėti nuo natūralių priemonių ir tik tokiu atveju jeigu jos nepasiteisint – pirkti chemines.Soda – puiki priemonė, kuri labai dažnai naudojama buityje norint pašalinti bet kokio pobūdžio dėmes. Dažniausiai jos reikia labai nedaug, kad būtų matomas efektas. Galite dėti ne tik tuomet, kai atskirai įjungiate prietaisą valymuisi tačiau ir plaunant indus.

Paprasčiausia druska gali taip pat pašalinti kalkes, tačiau ar ją tikrai verta naudoti – vieningos nuomonės nėra. Kai kurie tikina, kad ji gali subraižyti indaplovės vidų, tačiau  smulki  Himalajų druska puikiai tiks

Skalbimo milteliai – gal kiek neįprastai skambanti priemonė, tačiau gana dažnai sakoma, kad ji labai efektyvi ir tikrai pasiteisina. Aišku, nesugalvokite tuo metu kai įdėjote miltelių dėti indus, kadangi vėliau iš jų nebus galima valgyti. J